פרויקטים

פרויקטים

הוועד המקומי החל לאחרונה ביישום מספר פרויקטים לרווחת 2,800 תושבי צופים בשיתוף המועצה המקומית שומרון:

 

פרויקט הפרדת גזם

צופים הוא הישוב הראשון במועצה האזורית המשתתף בפיילוט הפרדת הגזם.

הגזם, הכולל צמחים וענפים שהוסרו בכריתה וגיזום, תופס נפח רב באשפה היישובית, מועבר למטמנות ואינו מנוצלים במלואו כחומר אורגני המתאים לשימושים שונים.

במסגרת הפרויקט הניסיוני, הגזם יפונה בנפרד לאתרי גזם. גזעים שלמים יועברו לתעשיית העץ ואילו הענפים והעלים ירוסקו, יקוצצו ויהפכו לחומר אורגני המיועד לקומפוסטרים.

לשם הצלחת הניסוי, הקפידו להוציא גזם בהתאם לימי הפינוי. את תוצרי כיסוח הדשא ועלים בתפזורת, ארזו בשקיות סגורות והניחו ערב יום הפינוי בנקודת איסוף הגזם הקרובה לביתכם, על הכביש, בסמוך למדרכה – לא מתחת לעצים או כבלי חשמל.

לתשומת ליבכם: אין להניח פסולת ביתית וגרוטאות בפינת הגזם, אלא להוציאם בהתאם למועדי פינוי מחזור פסולת וגרוטאות.

 

גינת נוי מול המרכז המסחרי 

בימים אלו, הוועד המקומי נמצא בתהליך הקמה של גינת נוי להנאתכם. הגינה תוקם בכניסה ליישוב מול המרכז המסחרי ותכלול שולחנות פיקניק, עצים וספסלים.

 

גינת נוי רחוב שומשום פינת ערבי נחל

תוכנית פיתוח השטחים הירוקים בצופים מבוצעת ע"י משרד האדריכלים סטודיו זיו.

 

גינת כלבים

גינת הכלבים המתוכננת בימים אלו, נועדה לרווחתכם, בעלי הכלבים ביישוב. בגינה זו הכלבים שלכם יפגשו את בני מינם, ישחקו וישתוללו – כל זאת במתחם סגור ומבוקר, בלי לסכן את עצמם ואת עוברי האורח.

 

מכרז שעוני מים קר"מ

שעוני מים המאפשרים קריאה מרחוק (קר"מ) יחליפו בעתיד הקרוב את שעוני המים הקיימים בישוב.

שעוני מים מתקדמים אלו מאפשרים לנטר את נתוני צריכת המים בזמן אמיתי ומרחוק, לספק חשבונות מים מדויקים ולהוביל לחיסכון במים באמצעות זיהוי מידי של צריכה מוגברת שעשויה להעיד על נזילת מים משמעותית.

הדפסה
שליחה באימייל
דילוג לתוכן