חדשות ועדכונים

עדכון קצר מהנעשה ביישוב 12.3.21

14.03.2021 21:19

              

הסכם הסדרה שכונת צופים צפון
בשעה טובה סיימנו השבוע חתימות על הסכם ההסדרה שנועד להביא את צופים צפון למצב בו התשתיות מסודרות כמו שאר הישוב. את המגעים להסדרה הובילו חברי הועד אריאל בן זינו, אביב מדמון ודורי גרוסמן. ההסכם מבטיח את הפסקת הפסד הכספים של הישוב סביב פרויקט זה, וכן מבטיח פיצוי מלא של הישוב בגין כל שטח שנלקח ממנו, התחייבות להסדרת המבנים בפרויקט ואף קבלת פיצוי בהיקף מיליוני שקלים לישוב.
גינת כלבים
גינת הכלבים בקצה רחוב ערבי נחל נמצאת בשלבי סיום. שטח הגינה מגודר והוצבו בה מתקנים לכלבים וספסלי ישיבה. הגינה תאפשר לכלבים לשחק, לפרוק אנרגיה ולהתעייף - כלבים עייפים נובחים פחות ומרגישים פחות צורך לברוח ולשוטט. מדובר בצורך חשוב ביישוב בו יש כ-150 כלבים ובקרוב הם ובעליהם יוכלו ליהנות מכך.
פינה ירוקה
בשעה טובה נשתלו השבוע עצי זית בפינת הרחובות סומסום/ערבי נחל בשטח ירוק שנועד לתת עוד "ריאה ירוקה" בישוב. העבודות עוד לא הסתיימו ובעזרת השם עד פסח גם הפרויקט הזה יסתיים.
תיקוני תשתיות
1. השבוע הסתיים תיקון שביל הגישה לגן פרג ע"י המועצה. אנו מקווים שבזה סיימנו עם בעיית הניקוז בכניסה לגן. תודה לגבי המזכיר על הובלת המאמצים מול המועצה.
2. סידור מדרכה ברחוב ההדס- בימים אלו מבוצע השלמה של מדרכה שהיתה לא תקינה.

עדכוני קהילה ותרבות:

1. פעילות החוגים למבוגרים והמשחקים באולם יחלו בשבוע הבא לבעלי תו ירוק או למחלימים בלבד!

2. לקראת הפסח פעילות אפיית מצות לילדים עם הרשמה מראש ובהתאם להנחיות.

3.בית ספר חדש: המועצה וועד הישוב בשיתוף תושבים החלו לפעול לאיתור מנהל בי"ס לשנת הלימודים הקרובה.

עדכון תחום יוזמות חברתיות

1. יום חמישי התקיימה שעת סיפור "הדייג ודג הזהב" מבית אבני דרך.
2. הספרייה חזרה למתכונת רגילה, עד 5 אנשים בהתאם לתו הסגול.
3. קליטה- לאחרונה קיימה ועדת קליטה מפגש בזום עבור המשפחות המתעניינות לעבור לישוב. במפגש השתתפו למעלה מ50 איש ונציגי הועדה. בנוסף ביום שישי שעבר התקיים סיור בישוב למשפחות חדשות בהובלתה של רעות בורץ. אנחנו מזמינים את התושבים להצטרף למערך הקליטה בישוב ובמידה ואתם מכירים משפחות חדשות, מוזמנים להפנות אותם ל klita.zufim@gmail.com.
4. יום המעשים הטובים- נוער שומרון מטפח ומשדרג את גינות הוותיקים. ביום שלישי הקרוב, נערי הישוב ירעננו וישתלו במספר גינות של אזרחים ותיקים-הפעילות תתקיים בהובלת אריאל, רכזת הנוער.

ממשיכים להתחסן
השבוע גם עובדי האחזקה של הישוב התחסנו נגד נגיף הקורונה. כל שאר עובדי המשרד התחסנו כבר ואנו קוראים לכלל התושבים להתחסן כדי לשמור על בריאות של כולנו!
שבת שלום

דלג לתוכן