תושבים יקרים,

קצב הצמיחה של היישוב יחד עם השילוב המוצלח בין חילונים ודתיים, מביא רבים לשקול מעבר ליישוב הצעיר והירוק ששוכן שוכן צפונית לאלפי מנשה ודרום-מזרחית לכוכב יאיר צור יגאל, ממש על כביש 6.

תעודת זהות :

עמית כפיר (53), המנכ"ל החדש של היישוב צופים

בן קיבוץ פלמח צובה

שירת 18 שנים בצבא בתפקידי קצונה ופיקוד

מילא שני תפקידי סמג"ד, קצין אג"ם חטיבה והכשרה בפו"מ ברק.

בעל תואר ראשון ושני ובוגר  קורס דירקטורים.

הגעתי לצופים אחרי ניסיון מוניציפלי של חמש שנים, בהן כיהנתי כמנכ"ל במקביל של היישובים נווה ירק ונירית. במקביל, ניהלתי עסק בשם "מנצח בשטח" אשר מטרתו הייתה לסייע לארגונים לגדול דרך השטח. אני תושב רעננה, לישוב צופים הגעתי בגלל האתגר הגדול והשילוב המדהים המאפיין את המרקם של החברה הישראלית. יש כאן את כל גווני האוכלוסיה בישראל, זהו ישוב בצמיחה. התפקיד מאוד מאתגר אותי ואני מודה לוועד שבחר בי ונתן לי את הזכות לצמוח יחד עם היישוב.

החלוקה היא פחות או יותר 50-50%.

ישנם 656 בתי אב, ואנו נמצאים בתנופת בניה ולמעשה כבר בשיווק של 300 בתי אב ב-3 השנים שעומדות להיות מאוכלסות במהלך ה-3 השנים הקרובות. מדובר בגידול של כ-1400 תושבים. האוכלוסייה מאופיינת במשפחות צעירות מאוד והטרוגניות מאוד.

כמנכ"ל היישוב אני ה ׳אלטר אגו׳ של הוועד. אני זה שמוציא את מדיניות הועד הלכה למעשה: ניהול התקציב, ניהול צוות העובדים, אחריות על כל נושאי האבטחה, חינוך, ביטחון, תרבות, צמיחת הישוב, חשיבה אסטרטגית והיערכות של הישוב לקליטה של התושבים החדשים.

אני הפנים של היישוב מול המועצה האזורית, מול ישובים שכנים, אחראי לחפש ולאתר מנועי צמיחה חדשים תוך רגישות ושמירה על הקיים. כמו כן עליי לתת תשומת לב לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ושילובם בפעילות הקהילה.

הרעיון הוא להכפיל את גודל הישוב. אני מאמין כי מיתוג נכון של הישוב תוך יצירת מכנה משותף נכון ועשיה ביחד, תביא לצמיחה דמוגרפית וכמובן גם לעליה במחירי הנדל"ן, הרבה מעבר לממוצע הארצי.   לשם כך, עלינו קודם כל, להיערך בצורה נכונה ע"י בניה ותכנון של כל התשתיות הרלוונטיות: ביוב, גני ילדים, תשתיות חשמל, ליצור יותר מקומות חניה, שטחים ציבוריים לרווחת התושבים – כל אלו- יביאו לאיכות חיים גבוהה יותר ובכך יביאו אוכלוסיה בחתך סוציו- אקונומי  מתאימה ליישוב.

אחד האתגרים החשובים הוא יצירת שיתופי פעולה עם יישובים בסביבה. האתגר הוא בעיקר תכנוני. לכן, עלינו לדאוג לבנייתו והתאמתו של הצוות הארגוני ביישוב, בהתאם לצרכים המשתנים. עלינו לצפות נכון את פני העתיד ולבנות תכנית מדורגת לפיתוח נכון.

המטרה היא להפוך את הישוב ליותר בוטיקי. בימים אלו מתקינים מערכת LPR שתאפשר כניסה מבוקרת ליישוב ע"י זיהוי של מספרי הרכבים, רישות הישוב במצלמות כדי להגביר את תחושת הביטחון. הכנת מרחב חניה בכניסה לכל העגלות, אוטובוסים ורכבים גדולים כדי ליצור אוירה נעימה יותר בישוב. הקפדה על פינות המחזור והגזם. אכיפת חריגות למיניהן: בניה, שוטטות של בע"ח – כל דבר שיכול לשפר את איכות החיים של התושבים.

היצמדות למודל כלכלי ורווחי והתייעלות והקפדה על גבית חובות.

בנייה והתאמת הצוות לצרכים העתידיים של הישוב.

אנו חושבים כרגע על הפעלה של עגלת קפה שתופעל ע"י ילדים עם צרכים מיוחדים בכניסה ליישוב. במרחב של בוסתן עצי פרי, שתהיה פינת חמד לתושבים.

בשטחים הסובבים את הישוב – ליצור מתווה לרוכבי אופניים, לשמירה על שטחים ירוקים ונגישות ולהגדיל את כמות המבקרים.

בית הספר החדש בצופים החל את הפעילות רק לאחרונה, וכרגע רק שתי כיתות א׳ פועלות בו. הוא עתיד לצמוח בהמשך כך שיהיו בו 2 כיתות בכל שכבה, ויחד עם הנהגת ההורים והמנהלת המדהימה מרים שטיינמץ, להפוך את בית הספר למוביל ארצי בכל המדדים האפשריים.

אנו מתכוונים למנף את היכולות שלנו גם באולם ספורט, מבני ציבור וגם באמפי, תוך מיסוד תיקי רישוי שיאפשרו לנו את היכולות מבחינה בטיחותית ותפעולית. אירוע גדול צפוי כבר בקרוב 1 הרעיון הוא לתת מענה לכל שכבות הגיל ולאפשר מינוף כלכלי לקופת היישוב גם מתושבי הסביבה.

אני מאמין גדול בעשייה משותפת תוך הידברות. לכן, הגדרתי שאחת לשבוע, כל תושב שירצה בכך, יוכל בתיאום מראש (מול המזכירות) להגיע למפגש 'דלת פתוחה' איתי, כדי שאוכל לשמוע מכל אחד מה הצרכים של כל אחד ואחד. הדלת הפתוחה תתקיים בכל יום שני מ-16 עד 18 , כאמור – בתיאום מראש. זה יאפשר לי להכיר בצורה בלתי אמצעית את התושבים.

אנחנו נמשיך את התנופה שהיישוב נמצא בא, ובכל מקום שניתן יהיה לחשוב מחוץ לקופסא, נשלב את התושבים בתהליכים . הרעיון הוא למנף את העשיה המשותפת כאשר תפקידי הוא רק לרכז את העשיה ולהוביל את עבודת המטה. אני מאמין שיחד, הישוב צפוי לצמוח ולהצליח מאוד בשנים הקרובות.

בברכה,

עמית כפיר

מנכ"ל הישוב