אודות היישוב

דף הבית > אודות היישוב > אודות היישוב

אודות היישוב

אודות צופים

הישוב צופים, המהווה חלק מהמועצה אזורית שומרון, הוא יישוב עירוני עם אופי קהילתי שנוסד בשנת 1989 ע"י 13 משפחות, על מורדות מערב השומרון – 7 דקות נסיעה ממחלף אייל.

היישוב מונה כיום כ-650 משפחות ומתאפיינת בפסיפס אנושי רחב ומגוון: אנשים דתיים, חילונים, דתל״שים וכל מה שביניהם, אשר חיפשו מקום מגורים קהילתי, עם איכות חיים גבוהה.

היישוב מעמיד לרשות התושבים מרכז מסחרי שוקק חיים עם סופרמרקט ומסעדות, מרפאה של שירותי בריאות כללית, ספרייה, גני ילדים, מעון לפעוטות ושפע של שטחים ירוקים. בימים אלו, החלה בנייתו של בית ספר יסודי שצפוי להיפתח בספטמבר 2021. צופים הוא ישוב בצמיחה.

תנופת הפיתוח של היישוב באה לידי ביטוי בשכונות חדשות, מבני ציבור וקהילה, תשתיות תחבורה ביישוב ובדרכים המובילות אליו ותוכניות תב"ע שכבר נראות בשטח. בימים אלו החל השיווק של מאות יחידות דיור ובשנים הקרובות יתווספו 500 יחידות דיור, רובן צמודות קרקע, המשמרות את האופי הכפרי של צופים.

עשייה ברוכה זו, היא המנוע שמאחורי העלייה המתמדת בביקושים למגורים בצופים. ועד הישוב משקיע משאבים רבים בייזום ועידוד פעילות חברתית וקהילתית, המחברת בין צעירים למבוגרים ובין דתיים לחילוניים ובמסגרות חינוך, ספורט ופנאי לילדים ובני הנוער.

הגישה הייחודית של הנהגת היישוב שמעודדת שיתוף, שקיפות, שחרור חסמים ורתימת התושבים לעשייה החברתית והקהילתית, הופכת את צופים ליישוב קהילתי ייחודי, בו הערבות ההדדית, האכפתיות והמעורבות החברתית הם ערכים עליונים.

רוצים להצטרף למשפחת צופים? צרו קשר!

 

הדפסה
שליחה באימייל
דילוג לתוכן